Warning: Undefined variable $novosti in /home/gimnprnjavor/public_html/templates/01/includes/head.php on line 8
NULL
ЈУ Гимназија Прњавор
ДРУШТВЕНО-ЈЕЗИЧКИ СМЈЕР

Објавио: admin | Датум објаве: 01.09.2023.

За све ученике који након средње школе желе да упишу неки од факултета са подручја друштвених наука, права, социологије или да студирају књижевност, журналистику, језике, историју умјетности и њима сродне факултете, уписивање друштвено-језичког смјера гимназије је прави избор. Поред наведених факултета, ученици који заврше овај смјер гимназије успјешно уписују и економију, менаџмент, те умјетничке факултете.

Најважнији предмети у оквиру овог смјера су српски језик и књижевност, страни језици, латински језик, ликовна и музичка култура, историја, филозофија, социологија, психологија... Знања која током школовања стекну из ових области од немјерљивог су значаја, не само за даље школовање, већ и за изградњу виског нивоа опште културе и ширину интелектуалног размишљања.