Warning: Undefined variable $novosti in /home/gimnprnjavor/public_html/templates/01/includes/head.php on line 8
NULL
ЈУ Гимназија Прњавор
ОГЛАСНА ТАБЛА
ОБАВЈЕШТЕЊА

Огласна табла

ОГЛАС

ЗА ИЗБОР УЧЕНИКА ГЕНЕРАЦИЈЕ У ШКОЛСКОЈ 2023/24. ГОДИНИ

Објављено: 15.04.2024.

У складу са  Правилником о поступку за  избор  ученика генерације у средњој школи ( „Службени гласник Републике Српске „ број 17/19) за ученика генерације бира се ученик који је у току школовања имао одличан успјех и примјерно владање у свим разредима.

Приликом вредновања за избор ученика генерације  вреднујe  се општи успјех у учењу током школовања.

У изузетним случајевима, када два или више кандидата  за ученика генерације имају једнак број бодова  по основу успјеха у учењу и владању, биће разматрани сљедећи елементи:

1. успјех на такмичењима у знању из појединих предмета,

2.  успјех на конкурсима, изложбама и сајмовима ученичких достигнућа,

3.  учешће и успјех у спортским активностима,

4.  резултати у раду регистрованих секција у школи,

5.  руковођење одјељењском заједницом и

6.  руковођење савјетом ученика.

Приједлог кандидата за ученика генерације у школи може дати сам ученик, одјељењски старјешина, одјељењска заједница ученика, одјељењско вијеће, Савјет родитеља и Савјет ученика.

Обраду приједлога и бодовање кандидата врши Комисија за обраду приједлога за избор ученика генерације.

Предлагач доставља приједлог за ученика генерације Комисији за обраду  приједлога  до  26.04.2024. године.

Комисија позива све ученике предложене за ученика генерације да доставе потребну документацију којом доказују постигнути успјех и постигнућа.

Предложени ученик дужан је доставити Комисији  документацију којом  доказује постигнути успјех и постигнућа  по добијању свједочанства.

Директор школе доноси одлуку о избору ученика генерације на основу ранг-листе  предложених кандидата.

КОНКУРС

ЗА НАЈБОЉУ КРАТКУ ПРИЧУ НА ТЕМУ “ПРЊАВОР МОЈ ГРАД”

Објављено: 22.02.2024.

У поводу обиљежавања Међународног дана матерњег језика, Град Прњавор расписује конкурс за најбољу кратку причу на тему: „Прњавор мој град“.

Позивамо младе од 13 до 19 година који воле писати, да се придруже конкурсу и покажу своју креативност и вјештину писања. Рад треба да буде оригиналан, креативан и написан на српском језику.

Радови се шаљу искључиво путем електронске поште на адресу: mojgrad@gradprnjavor.com до 15. марта, са назнаком „Конкурс за најбољу кратку причу на тему „Прњавор мој град. Уз рад је потребно написати и основне податке: име и презиме, годину рођења, назив школе коју учесник у конкурсу похађа и контакт телефон.

Најбоље радове ће одабрати комисија, а три најбоља рада ће бити награђена новчаног наградом, и то:

1. мјесто 500 КМ
  2. мјесто 300 КМ
  3. мјесто 200 КМ

Проглашење најбољих радова и додјела награда биће уприличена поводом обиљежавања, 24. марта, Дана града.

Побједничка прича ће бити власништво Града Прњавор и користиће се у промотивном материјалу.

КОНКУРС

"НАЈЉЕПШИ ЋИРИЛИЧКИ РУКОПИС"

Објављено: 29.01.2024.

ШКОЛСКА БИБЛИОТЕКА ЈУ ГИМНАЗИЈА ПРЊАВОР

расписује конкурс за ученике средњих школа града Прњавор под називом

„Најљепши ћирилички рукопис“

поводом Међународног дана матерњег језика

Одабрани текст је потребно преписати писаним ћириличким рукописом (на једној страници бијелог папира, без видљивих линија, формат А4, хемијска оловка или наливперо, плава или црна боја, на полеђини подаци о аутору рукописа)

Један учесник може учествовати са једним радом.

Конкурс је отворен од 29.1.2024. године до 14.2.2024. године.

Радове лично доставити до 14. фебруара 2024. године школском библиотекару ЈУ Гимназија Прњавор.

За прва три мјеста додјељују се пригодне награде, а аутори најљепших рукописа ће бити позвани да учествују у конкурсу за најљепши ћирилички рукопис који организује ЈУ Народна библиотека Градишка у сарадњи са Вуковом Задужбином, огранак Градишка.

ТЕКСТ

Што су гођ људи на овоме свијету измислили, ништа се не може испоредити с писмом.

Пријатељу или знанцу своме, који је на далеко преко бијелог свијета, послати мисли своје на комаду артије; читати, што су други писали прије двије иљаде година, и написати, да могу други послије неколико иљада година читати; то је наука, која ум љуцки готово превазилази, и могло би се рећи, да је онај, који је први њу измислио, био више Бог, него човек.

Писмо је отворило пут уму љуцкоме, да се приближи к Богу по могућству своме.

ЕДУКАТИВНО ПРЕДАВАЊЕ

ЗА РОДИТЕЉЕ

Објављено: 18.12.2023.

Поштовани родитељи,

У петак, 22. 12. 2023. године са почетком у 18h у Центру за културу Прњавор Друштво психолога Републике Српске организује предавање и разговор за родитеље адолосцената.

Ово је идеална прилика да питате психологе све што сте жељели о адолесценцији.

Са психолозима ћете имати прилику причати о адолесценцији, типичном понашању адолесцената и адолесценткиња и о конкретним активностима које родитељи могу подузети да боље разумију своје адолесценте и да што безболније прођу кроз тај период.

На сесијама ће учествовати психолози:

- Данка Стојановић Митровић, МА психологије и системски породични психотерапеут

- Бранко Анђић, МА психологије и школски психолог

- Гордана Ружић Милунић, МА психологије и системски породични психотерапеут

Активност се реализује у склопу пројекта "Ако нас питате имамо шта да кажемо" коју подржава УНИЦЕФ БиХ. Више о догађају можете прочитати овдје: https://www.facebook.com/events/245546381746900?ref=newsfeed