array(14) { ["novosti_id"]=> int(177) [0]=> int(177) ["novosti_naslov"]=> string(56) "МЕЂУНАРОДНИ ДАН СРЕДЊОШКОЛАЦА" [1]=> string(56) "МЕЂУНАРОДНИ ДАН СРЕДЊОШКОЛАЦА" ["novosti_text"]=> string(4452) "

Међународни дан средњошколаца је први пут обиљежен 17. новембра 1941. године. Повод за обиљежавање овог датума је трагична судбина прашких студената и средњошколаца који су због мирног протеста против нацистичке окупације 1939. године затварани у логоре или стријељани. Протести су угушени тако што је 1200 студената је завршило у концетрационим логорима, 9 студената и професора је стријељано и затворене су све високошколске установе у Чешкој.

Овај датум се традиционално обиљежава у школама широм Европе и то је прилика да се поразговара о потребама ученика или проблемима с којим се средњошколци сусрећу. Наша школа је такође дио те традиције, а ове године је тај датум обиљежен дружењем средњошколаца. Савјет ученика наше школе организовао је дружење са члановима савјета ученика Центра средњих школа „Иво Андрић“ и Музичке школе „Константин Бабић“.

Позиву се одазвао и градоначелник Дарко Томаш. Ово дружење је било прилика да средњошколци размијене утиске о школи, друштвеном и културном животу у Прњавору. Осврнули су се на оно што су они препознали као недостатке, а што би им омогућило бављење различитим спорстким активностима или би обогатило културни живот (уређен спортски центар, биоскоп, базен). Градоначелник је имао слуха за све што су ученици изложили и истакао да се на неким од тих пројеката већ ради.

Дружење је протекло у опуштеној атмосфери и ђаци су задовољни што им је пружена прилика да говоре о свакодневним изазовима с којима се сусрећу.

Захваљујемо се гостима на доласку, а посебну захвалност упућујемо градоначелнику који је увијек спреман да одвоји вријеме за младе и да им пружи подршку.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН СРЕДЊОШКОЛАЦА

МЕЂУНАРОДНИ ДАН СРЕДЊОШКОЛАЦА