Заинтересовани ученици четвртог разреда, у пратњи директора школе Дајане Остојић и професорице Санде Кривдић посјетили су у четвртак, 23. новембра 2023. године Правни факултет у Бањој Луци, гдје су присуствовали 18. такмичењу студената у бесједништву.

Ученици су прије почетка такмичења обишли Правни факултет, видјели његове учионице и судницу. Водичи су им били љубазни асистенти на факултету и Игор Кањски, некада прњаворски гимназијалац, а сада успјешан правник, што нам је била посебна част. Они су нашим ученицима представили студентски живот и објаснили им услове уписа и како ствари функционишу на факултету, уколико би се неко од ученика опредјелио да студира право.

Такмичење студената, чији је организатор Центар за реторику и говорништво "Institutio Oratoria" одржано је пред пуним амфитеатром Правног факултета Универзитета у Бањој Луци.

Након пригодног музичког програма који су приредили професори и ученици ЈУ ОШ „Свети Сава“ Бања Лука, присутнима су се обратили декан Правног факултета, проф. др Жељко Мирјанић и проф. др Никола Мојовић. У такмичарском дијелу програма, публика је могла да чује једанаест студената који су се такмичили у три категорије: слободној, задатој теми и импровизацији. Једна од учесница такмичења била је Тамара Алексић, бивша ученица наше школе, која је освојила награду за прво мјесто у категорији импровизација, као и посебну награду публике за најбољи говор на такмичењу.

Такмичење у бесједништву је традиција и понос Правног факултета, то је лијепо говорење са смислом. Сви млади људи, студенти који су учествовали су се потрудили и својом појавом и говором да такмичење буде на високом нивоу. Свака тема је бирана врло паметно и имала је поруку, из које сви ми можемо нешто научити. Можемо научити да унаприједимо ово друштво и свијет у којем живимо. Говорење је битно, комуникација, да бисмо остали повезани једни са другима.

ПОСЈЕТА ПРАВНОМ ФАКУЛТЕТУ У БАЊОЈ ЛУЦИ

ПОСЈЕТА ПРАВНОМ ФАКУЛТЕТУ У БАЊОЈ ЛУЦИ