array(14) { ["novosti_id"]=> int(200) [0]=> int(200) ["novosti_naslov"]=> string(43) "СВЕТОСАВСКЕ СВЕЧАНОСТИ" [1]=> string(43) "СВЕТОСАВСКЕ СВЕЧАНОСТИ" ["novosti_text"]=> string(6031) "

Ученици и радници наше школе обиљежили су школску славу Св. Сава низом активности. Професори и ученици су припремили богат културно-умјетнички програм, који је изведен у петак, 26. јануара 2024. године у просторијама школе. Програм се састојао од извођења химне Светом Сави, затим бесједе, рецитаторског дијела, пјевања празничних пјесама, као и истицања и награђивања постигнућа ученика и професора.

Директор школе Дајана Остојић похвалила је и наградила професоре и ученике који су током школске 2022/2023. године постигли значајне резултате на такмичењима и ваннаставним активностима.

Они су награђени зато што су поносно представљали своју школу и наш град.

Након програма, уприличен је обред и ломљење славског колача. Достојанствено смо обиљежили празник учења и дјела Светог Саве који је поставио темеље на којима почива и наше образовање.

Навече је у препуном Центру за културу Прњавор одржана Светосавска академија у организацији СПКД"Просвјета" Прњавор, Српска православна црквена општина Прњавор и Центар за културу Прњавор.

У програму су учествовали и ученици ЈУ Гимназија Прњавор, те им се овим путем захваљујемо на учешћу.

У суботу, 27. јануара 2024. године градоначелник Дарко Томаш уприличио је пријем за све просвјетне раднике града Прњавор. Свечаном пријему присуствовали су министар просвјете и културе Републике Српске Жељка Стојичић и помоћник министра Наташа Цвијановић.

Захваљујемо руководству града Прњавор на уприличеном пријему и константној подршци образовним установама!

СВЕТОСАВСКЕ СВЕЧАНОСТИ

СВЕТОСАВСКЕ СВЕЧАНОСТИ