array(14) { ["novosti_id"]=> int(243) [0]=> int(243) ["novosti_naslov"]=> string(122) "6. КОНФЕРЕНЦИЈА АСОЦИЈАЦИЈЕ НАЈБОЉИХ НАСТАВНИКА БИВШЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ" [1]=> string(122) "6. КОНФЕРЕНЦИЈА АСОЦИЈАЦИЈЕ НАЈБОЉИХ НАСТАВНИКА БИВШЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ" ["novosti_text"]=> string(3287) "

Директор школе Дајана Остојић и професор Јованка Вишекруна присуствивале су Шестој конференцији наставника из држава са простора бивше Југославије, која је одржана у периоду од 4. до 7. априла 2024. године у Бањој Луци.

Конференција је реализована под називом „Свијет образовња брише границе“, а најважнији циљ конференције је подстицање регионалног умрежавања најбољих васпитача, учитеља, наставника, професора, стручних сарадника и директора из држава са простора бивше Југославије у циљу видљивости њиховог рада и стваралаштва.

Конференција је угоститила више од 200 наставника из Босне и Херцеговине, Републике Србије, Сјеверне Македоније, Хрватске, Црне Горе и Словеније.

Током четири дана одржан је Сајам образовања, предавања, радионице, посјете школама и низ других активности.

Била је ово још једна прилика да се најбољи наставници региона окупе, размјене своје идеје и искуства, да представе свој рад и школу, као и државу из које долазе.

6. КОНФЕРЕНЦИЈА АСОЦИЈАЦИЈЕ НАЈБОЉИХ НАСТАВНИКА БИВШЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ

6. КОНФЕРЕНЦИЈА АСОЦИЈАЦИЈЕ НАЈБОЉИХ НАСТАВНИКА БИВШЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ