Група ученика који својим радом и залагањем на најбољи начин представљају нашу школу, кроз учешће на различитим манифестацијама и такмичењима у сриједу, 24. априла 2024. године, у пратњи професора српског језика Анђеле Пејић и директора школе Дајане Остојић, посјетили су спомен-кућу посвећену првој школованој костимографкињи Милици Бабић-Андрић, која је познатија као супруга нашег нобеловца Иве Андрића.

Спомен-кућа посвећена пионирки српске костимографије и културе, налази се у њеном родном Шамцу. Захваљујемо се директору Центра за културу Шамац, Миланки Благојевић, која је нашим ученицима представила најзначајније информације о животу Милице Бабић-Андрић, њеном раду и заједничком животу с нобеловцем Ивом Андрићем.

Након посјете спомен-кући, наши ученици су посјетили Бијељину, гдје су имали прилику да се друже са гимназијалцима из Бијељине и Шабца. Присуствовали су премијерном извођењу представе "Гидионов чвор" од стране талентованих глумаца Драмског клуба „Вирус“ у препуној сали Центра за културу у Бијељини. Сјајна глумачка екипа: Милица Гарић, Анастасија Стјепановић, Ана Бајић, Мишел Мишковић, Јана Мрдић, Нина Кртолина, Мила Поповић, Дарко Лазаревић, Звездан Марјановић и  Игор Вукомановић подарила нам је вече за памћење.

Захваљујемо се руководству, професорима и ученицима ЈУ Гимназија "Филип Вишњић" на позиву и гостопримству, те једва чекамо неко ново дружење!

Посјета спомен-кући Милице Бабић-Андрић и одлазак на премијеру представе "Гидионов чвор" у извођењу ученика ЈУ Гимназија "Филип Вишњић", Бијељина је награда за наше вриједне ученике од стране директора школе Дајане Остојић.

НАШИ УЧЕНИЦИ НА ПРЕМИЈЕРИ ПРЕДСТАВЕ „ГИДИОНОВ ЧВОР“ У ИЗВОЂЕЊУ УЧЕНИКА ЈУ ГИМНАЗИЈА „ФИЛИП ВИШЊИЋ“ У БИЈЕЉИНИ

Објављено: 25.04.2024.