На часовима одјељенске заједнице, чланови секције Омладина црвеног крста и волонтери Градске организације Прњавор: Алекса Малешевић, Јована Марић и Сара Калаба одржали су предавања ученицима из дисеминације која представља ширење знања о покрету Црвеног крста, те о његовој улози и значају у цјелокупном друштву у свијету.

Ученици су имали прилику да се упознају са историјатом постанка покрета, оснивачу, Међународном хуманитарном праву, Женевским конвенцијама и допунским протоколима као и принципима Црвеног крста.

Предавања су реализована поводом обиљежавања Недјеље црвеног крста, која се обиљежава од 8. до 15. маја са циљем да анимирају ученике да постану чланови ове хуманитарне организације.

" [2]=> string(1988) "

УЧЕНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ УПОЗНАТИ О УЛОЗИ И ЗНАЧАЈУ ЦРВЕНОГ КРСТА