Директор школе Дајана Остојић учествовала је као наставник-ментор са ученицама ЈУ ОШ“Бранко Ћопић“ и ЈУ ОШ“Иво Андрић“, Кулаши, који су учествовале у програму НАУМ, на Дану ученичких постигнућа у оквиру овог програма, који је реализован у уторак, 4. јуна 2024. године на Природно-математичком факултету Универзитета у Бањој Луци.

Даница Малић, Теодора Игњатић, Анђела Слијепчевић, Николина Малијевић, Дијана Бибер и Ирина Суботић, ученице деветог разреда, представиле су осталим учесницима како је изгледао њихов програм „Хемија у свакодневном животу:Откријмо заједно!“ током ове школске године.

Циљ програма је практична примјена усвојених знања из хемије, гдје су ученици кроз теоријски, експериментални и истраживачки рад имале прилику истраживати о биолошки важним органским једињењима, те подстицање креативности и  критичког размишљања код ученика.

Представљању реализације програма НАУМ наставника природних наука присуствовали су представници Министарства просвјете и културе Републике Српске, Републичког педагошког завода Републике Српске, представници Друштва психолога РС и Универзитета у Бањој Луци, као и ученици, који су учествовали у програму са својим наставницима.

Након презентација свих учесника, ученице су имале прилику да послушају два занимљива предавања универзитетских професора, а затим да посјете акваријум, планетаријум, експонате из географије и да раде на микроскопима у просторијама Природно-математичког факултета.

Захваљујемо се Природно-математичком факултету Универзитета у Бањој Луци на одличној организацији догађаја, као и руководству ЈУ ОШ“Бранко Ћопић“ и ЈУ ОШ“Иво Андрић“, на константној подршци током ове школске године!

Програм „Подстицај тимовима за подршку надареним и талентованим ученицима за рад са талентованом и даровитом дјецом у школама Републике Српске – НАУМ“ реализује Друштво психолога Републике Српске уз подршку Министарства просвјете и културе Републике Српске, а у сарадњи са Републичким педагошким заводом Републике Српске.

ДАН УЧЕНИЧКИХ ПОСТИГНУЋА У ОКВИРУ ПРОГРАМА НАУМ

ДАН УЧЕНИЧКИХ ПОСТИГНУЋА У ОКВИРУ ПРОГРАМА НАУМ