ПРЊАВОР, 31. МАЈА /СРНА/ - Гимназија из Прњавора вечерас испраћа 48. генерацију матураната.

Директор школе Дајана Остојић каже да из школских клупа излази још једна генерација младих, успјешних, свестраних људи.

„Изузетно сам поносна на свих 50 матураната које вечерас испраћамо, желим им много успјеха у будућем животу и даљем академском образовању“ , рекла је Остојић у изјави Срни.

Ученик генерације Николина Самац је сумирајући утиске протеклог четворогодишњег школовања рекла да је имала безграничну подршку професора и управе школе што јој је омогућило да се усавршава и проширује стечено знање, а кроз ваннаставне активности пажњу је усмјерила изучавању српског и руског језика и историје, предмета које воли и којима се више жели бавити и убудуће.

Матурант друштвено-језичкод смјера Петар Михајловић каже да је ово једно веома емотивно вече.

„Растајемо се, наше друштво је још вечерас на окупу. Средњошколске дане ћу памтим управо по другарима, добрим професорима и незаборавној екскурзији“ , појашњава Петар који школовање планира наставити студирајући географију на Филозофском факултету у Љубљани.

Са Гимназијалцима своје матурско вече прославља и седам ученика Средње музичке школе „Константин Бабић“.

Маја Китић каже да је за школу вежу позитивно искуство, јако лијепе успомене, дружења, концерти, путовања и истиче да је матурско вече заправо нови почетак који отвара нове могућности и шансе за напредовање и успјех у изабраном животном позиву.

Матурској забави претходио је дефиле главном градском улицом који су предводили малишани из Предшколске установе „Пчелица“ Прњавор.

ГИМНАЗИЈАЛЦИ ПРОСЛАВИЛИ МАТУРСКО ВЕЧЕ

ГИМНАЗИЈАЛЦИ ПРОСЛАВИЛИ МАТУРСКО ВЕЧЕ