Професорица Јованка Вишекруна учествовала је као наставник-ментор са ученицама Теодором Ружичић и Зораном Росић у сриједу, 12. јуна 2024. године на Нaумовом фестивалу знања, догађају који је организован на Филозофском факултету у Бањој Луци у циљу промоције постигнућа ученика у оквиру програма НАУМ.

Наше ученице су осталим учесницима представиле како је изгледао њихов програм „Фудбал“, као и резултате рада фудбалске секције током ове школске године.

Циљ програма је био промовисање женског фудбала и једнакости кроз спорт са надареним и талентованим ученицама по први пут у нашим школама и подизање квалитета игре на један виши ниво, промовисање здравих животних стилова међу нашим ученицима на које смо посебно поносни, али и шире у заједници, равноправности, развијање навијачке културе, мотивације и толеранције код младих, оснаживање друштвене категорије.

Искористили смо снагу спорта у промоцији позитивних вриједности, подстицање друштвених промјена у Републици Српској, стварање нових стандарда у промоцији позитивних вриједности путем спорта, као и супростављање дискриминацији и друштвеним проблемима који су све више присутни код основаца и средњошколаца.

Програм „Подстицај тимовима за подршку надареним и талентованим ученицима за рад са талентованом и даровитом дјецом у школама Републике Српске – НАУМ“ реализује Друштво психолога Републике Српске уз подршку Министарства просвјете и културе Републике Српске, а у сарадњи са Републичким педагошким заводом Републике Српске.

ГИМНАЗИЈАЛЦИ НА НАУМОВОМ ФЕСТИВАЛУ ЗНАЊА

ГИМНАЗИЈАЛЦИ НА НАУМОВОМ ФЕСТИВАЛУ ЗНАЊА