array(14) { ["novosti_id"]=> int(276) [0]=> int(276) ["novosti_naslov"]=> string(109) "СВЕЧАНА ДОДЈЕЛА ДИПЛОМА 48. ГЕНЕРАЦИЈИ МАТУРАНАТА ГИМНАЗИЈЕ" [1]=> string(109) "СВЕЧАНА ДОДЈЕЛА ДИПЛОМА 48. ГЕНЕРАЦИЈИ МАТУРАНАТА ГИМНАЗИЈЕ" ["novosti_text"]=> string(7899) "

У четвртак, 13. јуна 2024. године уприличена је свечана подјела диплома о завршеном четворогодишњем гимназијском образовању за 48. генерацију матураната наше школе у Центру за културу Прњавор.

Поред родитеља, професора и пријатеља, који су се окупили како би прославили успјех и достигнућа наших матураната, свечаности је присуствовао и господин Дарко Томаш, градоначелник града Прњавор.

У свом обраћању, градоначелник је упутио топле ријечи подршке и охрабрења матурантима, истичући колико је и њему лично образовање у нашој школи значило на путу академског успјеха, те је истакао важност наставка образовања и усвајања нових знања.

Директор школе Дајана Остојић обратила се свим ученицима завршног разреда како би им честитала, изразила понос и задовољство због постигнутих резултата, те уручила заслужене дипломе и поклоне матурантима који су постигли изузетне резултате током школовања.

Диплома ученику генерације уручена је Николини Самац, ученици општег смјера, заједно са дипломом „Вук Караџић“ и прикладним поклоном. Николина се пригодном бесједом обратила својим професорима и другарима.

Милици Мусић је уручена диплома „Вук Караџић“, за примјерно владање и одличан успјех са просјеком оцјена 5,0 у току гимназијског школовања, а похвале и пригодне поклоне за учешће и остварене резултате у ваннаставним активностима добили су ученици: Анђела Стојичић, Ивона Демоњић, Кристина Радоњић, Јулијана Гојковић, Маријела Бијелић, Михајло Милинчић, Тео Миланковић и Давид Пргоњић.

Након пригодног програма и подјеле диплома и поклона за ученике који су се истакли својим трудом, радом и залагањем, те примјерним владањем, услиједила је додјела диплома.

Матурантима су дипломе уручили професори који су их пратили током њиховог четверогодишњег школовања, њихове одјељењске старјешине. Професорице Мила Јанковић, Санда Кривдић и Зорица Матић искористиле су ову прилику да се опросте са својим ђацима и пожеле им све најбоље у њиховом даљем животу.

СВЕЧАНА ДОДЈЕЛА ДИПЛОМА 48. ГЕНЕРАЦИЈИ МАТУРАНАТА ГИМНАЗИЈЕ

СВЕЧАНА ДОДЈЕЛА ДИПЛОМА 48. ГЕНЕРАЦИЈИ МАТУРАНАТА ГИМНАЗИЈЕ