Ученици наше школе, Лана Зец и Петар Михајловић, учествовали су у реализацији програма „Подстицај тимовима за подршку надареним и талентованим ученицима за рад са талентованом и даровитом дјецом у школама Републике Српске – НАУМ“, под менторством професора књижевности Бранкице Радоњић, запослене у ЈУ ОШ“Бранко Ћопић“ у Прњавору.

Наши талентовани ученици су у оквиру програма имали прилику да се едукују у области писања драмских текстова, што је резултирало да се њихови радови нађу у књизи „Наших пет минута“, која садржи 33 рада драмолета/драма за школске приредбе, ученика основних и средњих школа Републике Српске, који су сарађивали са професором Бранкицом Радоњић.

Зборник ученичких радова је промовисан у уторак, 18. јуна 2024. године на Академији умјетности Универзитета у Бањој Луци, а промоцији са ученицима присуствовала је и директор школе Дајана Остојић и професор Санда Кривдић.

У име Академије умјетности добродошлицу је пожељела др ум Борјана Мрђа, продекан за умјетност и сарадњу, а композицију добродошлице извео је проф. мр Динко Благојевић. Присутнима се обратила проф. др Милица Дробац Павићевић у име Друштва психолога Републике Српске. Менторка Бранкица Радоњић, професор српског језика и књижевности, је представила све фазе пројекта НАУМ.

О зборнику радова су говорили рецензенти Милан Гајић и Марио Ћулум, а драматург Синиша Тешановић је прочитао дио из рецензије мр Силве Добраш. Присутнима се представили и 13 младих аутора из разних крајева Републике Српске чији су текстови заступљени у зборнику, међу којима су и наши ученици што нас чини изузетно поносним.

На промоцију су додијељене захвалнице школама и општинама које су подржале пројекат, а подршку младим талентованим ученицима и овај пут пружио је град Прњавор и градоначелник Дарко Томаш, који је и присуствовао промоцији зборника.

Након завршене промоције приређен је је коктел за све учеснике, а ученици су учествовали у радионицама које су за њих припремили студенти 3. године Смјера за драматургију.

Програм НАУМ реализује Друштво психолога Републике Српске уз подршку Министарства просвјете и културе Републике Српске у сарадњи са Републичким педагошким заводом.

Захваљујемо се професору Бранкици Радоњић, која је својим менторским радом са нашим ученицима током школске 2023/24. године развијала њихове таленте у овој области. Надамо се да ће се реализација програма наставити и у наредној школској години.

НАШИ УЧЕНИЦИ УЧЕСТВОВАЛИ У ПРОМОЦИЈИ ЗБОРНИКА УЧЕНИЧКИХ РАДОВА „НАШИХ ПЕТ МИНУТА“

Објављено: 19.06.2024.