array(14) { ["novosti_id"]=> int(287) [0]=> int(287) ["novosti_naslov"]=> string(47) "НАГРАДНИ ИЗЛЕТ ЗА УЧЕНИКЕ" [1]=> string(47) "НАГРАДНИ ИЗЛЕТ ЗА УЧЕНИКЕ" ["novosti_text"]=> string(5361) "

Директорица школе Дајана Остојић организовала је у сриједу, 2. октобра 2024. године, наградни излет за најуспјешније ученике ЈУ Гимназија Прњавор. На излет су ишли ученици трећег разреда рачунарско-информатичког смјера, које је одјељење са најмањим бројем изостанака у претходној школској години, ученик са највише посуђених књига у школској библиотеци, као и ученици који су остварили значајне резултате на регионалним, републичким и државним такмичењима.

Иако је излет првобитно планиран за јун мјесец, временске неприлике су одгодиле овај догађај, који је на крају реализован у октобру. Ученици су, заједно са својим професорима и директорицом, имали прилику посјетити туристичко-рекреациони центар „Балкана“, познат по својим природним љепотама и могућностима за одмор и рекреацију. Након тога, посјетили су Јајце, историјски град богат културним и природним знаменитостима.

У Јајцу су имали прилику посјетити неколико значајних локација, међу којима су најпознатији водопад на ријеци Пливи, средњовјековна тврђава са које се пружа импресиван поглед на град, као и Музеј Другог засједања АВНОЈ-а, гдје су имали прилику да се упознају са важним историјским догађајима. Поред тога, ученици су посјетили и чувене Млинчиће – мали комплекс традиционалних дрвених млинчића смјештених између два Пливска језера. Ови аутентични млинови, који датирају из средњег вијека, представљају јединствену културну и историјску баштину, а ученици су имали прилику да сазнају више о њиховој историји и значају за локално становништво.

Овај наградни излет није био само прилика за одмор и уживање, већ и прилика да ученици прошире знања о историји и култури своје земље, те да увиде значај очувања културне баштине. Такође, дружење у оваквом амбијенту ојачало је међусобне односе, како између ученика, тако и између ученика и професора.

Циљ излета је био да се награде ученици који својим успјехом, залагањем и понашањем представљају примјер другима, али и да се мотивишу остали ученици да редовно испуњавају своје школске обавезе и постижу високе резултате. Овакав вид награђивања ученика има и дугорочан циљ – да подстакне културу одговорности, знања и напредовања у школској заједници.

НАГРАДНИ ИЗЛЕТ ЗА УЧЕНИКЕ

НАГРАДНИ ИЗЛЕТ ЗА УЧЕНИКЕ