array(14) { ["novosti_id"]=> int(290) [0]=> int(290) ["novosti_naslov"]=> string(86) "ОБИЉЕЖАВАЊЕ 170. ГОДИНА ОД РОЂЕЊА МИХАЈЛА ПУПИНА" [1]=> string(86) "ОБИЉЕЖАВАЊЕ 170. ГОДИНА ОД РОЂЕЊА МИХАЈЛА ПУПИНА" ["novosti_text"]=> string(3942) "

У периоду од 7. до 11. октобра 2024. године, низом активности обиљежили смо 170. година од рођења једног од највећих умова наше историје – Михајла Пупина.

Тара Ђураш и Јована Марић, ученице трећег разреда рачунарско-информатичког смјера, одржале су презентацију  ученицима наше школе о лику и дјелу Михајла Пупина, његовим научним достигнућима и аутобиографији „Са пашњака до научењака” великана који је дао неизбрисив допринос науци и који је увијек с поносом истицао своје поријекло.

На часовима српског језика, ученици су израђивали дигиталне постере посвећене овом великану, истражујући његову биографију и утицај на савремену науку. Поред тога, Актив професора математике и информатике је реализовао квиз са питањима о животу и изумима Пупина, што је допринијело интерактивности и укључености ученика.

Ученица Анђела Стојичић је урадила портрет Михајла Пупина, који ће красити зид наше школе и подсjeћати нас на важност његовог наслеђа.

Прошла седмица је била празник науке и образовања, те сјећање на Михајла Пупина остаје важан дио наше културне и научне баштине, а обиљежавање овог јубилеја показало је колико су његови доприноси значајни и данас.

ОБИЉЕЖАВАЊЕ 170. ГОДИНА ОД РОЂЕЊА МИХАЈЛА ПУПИНА

ОБИЉЕЖАВАЊЕ 170. ГОДИНА ОД РОЂЕЊА МИХАЈЛА ПУПИНА